Otváracie hodiny:
Po - Pia: 9:00-18:00
So: Objednávky

Telefón:
0944 515 929

Email:
dione@dione.sk

Adresa:
Národná 7
Žilina (mapa)

Permanentný make up

Permanentný make-up je kozmetický zázrak, ktorý spočíva vo vpravovní pigmentov pod kožu (asi do hĺbky 0,3- 0,6 mm) špeciálnym tetovacím prístrojom. V posledných rokoch si permanentný make-up získava čoraz väčšiu popularitu a stáva sa jednoduchým a pohodlným riešením pre ženy, ktoré si želajú byť upravené od večera do rána. Pomocou permanentného make-upu dosiahneme zvýraznenie určitých čŕt tváre (obočie, očné linky, kontúry pier) a naopak koriguje drobné nedokonalosti a chybičky krásy. Pre dokonalý efekt je dôležité používať vysoko kvalitné tetovacie pigmenty, ktoré zaručia dlhotrvajúci a prirodzený výsledok.

 

Ako prebieha zákrok?

Pred samotným zákrokom je potrebná prípravná fáza, kedy sa predkreslí doporučený tvar a farebný odtieň a po schválení záujemkyňou sa pristúpi ku samotnému tetovaniu. Celá procedúra sa vykonáva v lokálnej anestézii a trvá približne 30 minút. Zákrok je mierne bolestivý, kedže pokožka na tvári je citlivejšia ako na iných častiach tela. Najnáročnejšie na úpravu sú pery, pretože sa pri nich okrem zvýraznenia kontúr robí aj tieňovanie, čím možno dosiahnuť aj ich optické zväčšenie. Takého pery už potom nevyžadujú rúž, postačí len lesk.

 

Starostlivosť po permanentnom make-upe

Po procedúre sa môže vyskytnúť mierny opuch a začervenanie zhruba na 2 hodiny. Na podporu hojenia sa aplikuje kalciová masť a je potrebné zabrániť namočeniu tetovaných miest vodou počas 5-7 dní, 4-6 týždňov sa neodporúča solárium a sauna. Permanentný make-up sa môže absolvovať aj v letných mesiacoch, najneskôr 1 mesiac pred dovolenkou pri mori. Neodporúča sa 3 dni po tetovaní letieť lietadlom (kvôli herpesu), týždeň nepoužívať riasenku a očné tiene (ak boli tetované linky), make-up môžete použiť mimo tetovaných miest a rúž až po 10 dňoch (ak boli tetované pery). Po tetovaní očných liniek môžu byť oči opuchnuté 2-3 dni, chladia sa studenými suchými obkladmi.

 

Ako prebieha hojenie ?

Zvyčajne hojenie trvá asi 5-7 dní. Po tejto dobe sa z tetovaných miest zlúpe vrchná vrstva a cez pigmentovanú časť narastie nová kožička – čím je výsledná farba tetovania svetlejšia a prirodzenejšia.

Objednávky

rezervus si  onlein termin

Online Podpora